Планета Земля

"Дуже рідкісне явище": астронавт із МКС сфотографував спалах на Землі, схожий на вибух атомної бомби – фото

Pixels

За словами фахівця, "подібне явище бачили лише кілька пілотів кілька десятків років тому"

З'явилася фотографія французького астронавта Томаса Песке із борту МКС, який зафіксував синій спалах на нашій планеті. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Йдеться про явище за назвою "короткочасне світіння", яке нагадує вибух атомної бомби чи блискавку. Від останньої його відрізняє лише те, що та б'є вгору у верхніх шарах атмосфери.

Також подібне світіння називається верхньоатмосферною блискавкою чи іоносферними блискавками. Подібне явище з'являється під час грози, але значно вище в атмосфері.

Фотографія астронавта Томаса Песке
Фотографія астронавта Томаса Песке
Фото: ESA/NASA–T. Pesquet

Читайте також:

"Найцікавіше в цій блискавці – це те, що подібне явище бачили лише кілька пілотів кілька десятків років тому й учені були не впевнені чи існують ці блискавки насправді", – розповів астронавт.

Подібне явище важко зафіксувати із Землі, бо воно знаходиться дуже високо у небі та постійно закрите грозовими хмарами. Також воно продовжуються протягом усього кількох секунд, що ускладнює фотографування.

"З МКС найкраще фотографувати ці явища, оскільки станція пролітає над екватором, де більше гроз. Це дуже рідкісне явище, і тепер ми можемо спостерігати за цими спалахами світла з борту МКС", – додав Песке.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що повз Землю пролетить астероїд, більший за піраміду Хеопса.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ