Петро Дорошенко

У Польщі знайшли унікальний документ часів гетьмана Петра Дорошенка – фото

відкриті джерела

У документі йдеться, що Гетьманська Україна не лише прагнула незалежності, але й доводила це бажання справами

У Головному архіві давніх актів, що знаходиться у Варшаві, знайшли оригінал документа 1671 року, де йдеться про те, що Україна хотіла стати незалежною європейською державою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook історика та доктора наук Тараса Чухліба.

Дослідник стверджує, що документ написаний дипломатичною латинською мовою XVII століття. В акті йдеться, що Гетьманська Україна не лише прагнула незалежності як нідерландські провінції, але й доводила це бажання справами.

"У квітні 1671 року польський біскуп Анджей Ольшовський писав канцлеру Міхалу Пражмовському, що представники гетьманського уряду Петра Дорошенка "хочуть зробити Народ Руський і край Руський окремим і незалежним (udzielnie et indepenter) за прикладом Голландії...", – йдеться у повідомленні.

Читайте також:

На думку фахівця, є потреба у включенні подібних маловідомих громадськості та експертам джерел до шкільної програми для просвіти населення.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Запоріжжі археологи знайшли унікальний артефакт часів Київської Русі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ