Археологія

Археологи виявили у Румунії скелети стародавніх людей з урнами на черепах – фото

Shutterstock

"Дізнавшись більше про цих людей, ми дізнаємося більше про свою власну історію"

Археологи розкопували стародавній цвинтар площею понад 900 м² і знайшли скелети людей з урнами на черепах або біля ступень. Він розташований у Трансильванії (Румунія). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Livescience.

Цвинтару як мінімум 6 тис років. Поруч з місцем розкопок знайшли поселення з неолітичних часів, якому 6 тис років, а також кельтське поселення, яке з'явилося на руїнах попереднього поселення 2,2 тис років тому.

У них дослідники знайшли сліди дерев'яних стін будинків і яму, де зберігали продукти. Є версія, що в урни клали їжу для того, щоб мертва людина могла їсти під час подорожі до загробного світу. 

В археологів є припущення, що поховання з'явилися у часи неоліту, бо кельтські народи зазвичай спалювали покійних і використовувати великі урни для їх праху. Саме тому під час розкопок не знайшли будь-які кельтські поховання.

Cкелет стародавньої людини з урнами на черепах
Cкелет стародавньої людини з урнами на черепах
Фото: Gherla Info

Учені планують дослідити рештки, щоб визначити вік і стать похованих людей, а також отримати дані щодо їх можливих захворювань. 

"Дізнавшись більше про цих людей, ми дізнаємося більше про свою власну історію", – розповіли з Національного музею історії Трансильванії.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що археологи знайшли найбільше поселення древніх римлян в Україні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ