"Думаєте, це слушна ідея?": вчений розповів, чи можливо насправді створити Парк Юрського періоду

Багато хто дивилися популярні фільми "Світ Юрського періоду" та "Парк Юрського періоду", де людям вдалося відтворити багато динозаврів завдяки їх ДНК. Якщо людина вважає, що це суто вигадка – вона помиляється, бо існує кілька варіантів подальшого розвитку науки в цій сфері.

Передусім зазначимо, що ДНК називають дезоксирибонуклеїнову кислоту, властиву усім клітинам організмів, які колись існували чи досі існують на нашій планеті. Тобто, це також частково стосується вимерлих динозаврів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Earth Sky.

"Думайте про ДНК як про молекули, що несуть генетичний код, набір інструкцій, які допомагають тілу і розуму рости та процвітати", – розповів Вільям Осіч з Університету штату Огайо, США.

Читайте також: Чи можна "обдурити" смерть та жити вічно – погляд сучасної науки

М'які тканини істоти (органи, кровоносні судини, нерви та м'язи) найкраще підходять для пошуку ДНК. Так вийшло, що наразі немає м'яких тварин динозаврів, замість яких нам доступні лише їх скам'янілості. Наприклад, їх черепи, зуби та кістки занурилися на десятки млн років у воду, древній грунт і мінерали.

Тиранозавр
Тиранозавр
Фото: Shutterstock

"Ми знаходимо скам'янілості динозаврів у землі, у руслах річок і озер, а також на схилах круч і гір. Часто вони зовсім близько до поверхні і зазвичай розташовані в осадових породах. Маючи досить скам'янілостей, учені можуть відтворити скелет динозавра, який можна побачити в музеї", – стверджує Осіч.

Наразі вчені не можуть знайти ДНК у скам'янілостях динозаврів, бо її молекули з часом розпадаються. Згідно сучасним дослідженням, дезоксирибонуклеїнова кислота руйнується та розпадається протягом близько 7 млн років.

Враховуючи те, що останні динозаври вимерли під кінець крейдяного періоду, тобто 65 млн років тому, дослідження у цій сфері навіть з кращими сучасними технологіями ускладнені, бо вчені не зможуть створити справжнього динозавра завдяки ДНК.

Читайте також: Це не астероїд: названо можливу причину вимирання динозаврів

Все може змінитися?

Нещодавно дослідники знайшли у скам'янілостях неандертальців та інших стародавніх ссавців фрагменти ДНК. За словами Осіча, мова йде про шерстистих мамонтів, ДНК яких менше 2 млн років.

Жінка і мамонти
Жінка і мамонти
Фото: Shutterstock

"Уявімо, що колись у майбутньому вчені відновили фрагменти ДНК динозаврів. Маючи тільки фрагменти, учені все ще не можуть створити повного динозавра. Їм доведеться об'єднати фрагменти ДНК динозавра з ДНК іншої тварини, щоб створити живий організм", – поділився він.

Справа у тому, що навіть за умови, якщо люди зможуть втілити цю ідею в життя, їм все одно не вдасться створити справжнього динозавра. Скоріше, ймовірним варіантом може бути гібрид.

"Думаєте, це слушна ідея? Зрештою, це намагалися зробити вчені з фільмів. І навіть якщо ви не дивилися серію цих блокбастерів, повірте, усе закінчилося не дуже добре", – підсумував Осіч.

Читайте також: Учені оживили стародавню істоту після вічної мерзлоти – фото

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше