учені знайшли нову найближчу до сонця планету

Меркурій залишився позаду: астрономи знайшли найближчий до Сонця об'єкт, про який ніхто не знав

NOIRLab / NSF / AURA / J. da Silva

Об'єкт було виявлено за допомогою камери DECam

За весь час існування Всесвіту люди вважали, що найближчим до Сонця об'єктом є Меркурій. Але, як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Forbes, астрономи помітили поруч із зіркою астероїд, який значно ближче до неї, ніж Меркурій.

Об'єкт було виявлено за допомогою камери DECam, яка розташовується на 4-метровому телескопі імені Віктора Бланко. Він знаходиться в міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо в Чилі.

Фахівці, що досліджували це небесне тіло, назвали його 2021 PH27. Вчені розповідають, що астероїд може повністю пройти шлях навколо сонця за 113 днів. Меркурій це робить за 88 днів.

За діаметром 2021 PH27 сягає 1 км. Його орбіта перетинає орбіти Венери та Меркурія. Космічне тіло розташоване за 20 млн км від Сонця. Воно є найближчим до зірки об'єктом, тож температура на його поверхні дуже висока і дорівнює 500°С.

Астрономи кажуть, що наразі астероїд "ховається" за Сонцем, а побачити його можна буде у перших місяцях 2022 року.

Як саме утворилося небесне тіло, ніхто не знає. Однак, вчені мають кілька гіпотез. Хтось стверджує, що "2021 PH27 прилетів з Головного поясу астероїдів, і гравітація внутрішніх планет сформувала його нову орбіту в її нинішньому стані". Також існує думка, що астероїд є "згаслою кометою із зовнішніх районів Сонячної системи".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у ESA показали ефектне виверження плазми на Сонці.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ