Марс

Учені дізналися, чому Марс втрачає воду

Shutterstock

На Червоній планеті знайшли у 10 разів більше води у середній атмосфери, коли почалася пилова буря

За словами дослідників, Марс втрачає воду внаслідок регіональних пилових бур. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature Astronomy.

Фахівці вивчили дані Mars Reconnaissance Orbiter (орбітальним апарат), який займався вимірюванням на висоті близько 100 км над поверхнею Червоної планети концентрації пилу, температури та водяного льоду. Також вони взяли до уваги Trace Gas Orbiter ЕКА, який вимірював концентрацію водяної пари і льоду.

Холодна марсіанська атмосфера на великих висотах нагрівається регіональними пиловими бурями, внаслідок чого водяна пара не замерзає. У підсумку молекули води сягають розріджених шарів газової оболонки, де вони розкладаються на водень і кисень під дією ультрафіолетових променів.

За словами вчених, водяна пара у нижніх атмосферних шарах була виявлена ще до початку пилової бурі. Також після її початку вони знайшли у 10 разів більше води в середніх атмосферних шарах.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що експерти знайшли новий спосіб вирощування рослин у теплицях на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ