Данило Галицький

Учені показали реконструкцію корони легендарного Данила Галицького – фото та 3D-макет

Shutterstock

За словами історика, корона Данила Галицького – сакральна пам'ятка України, яка символізує українську державність та історичну тяглість

Історики продемонстрували реконструкцію корони Русі-України, якою володів король Данило Галицький і його нащадки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту історії України НАНУ Олександра Алфьорова.

Окрім Алфьорова, над проєктом працював реконструктор Валерій Міщенко.

"Це реконструкція корони Данила Галицького, якою його коронували у 1253 році. Корона передавалась у спадок його нащадкам разом із титулом королів та господарів Королівства Русі. Ця держава, що була спадкоємицею Київської Русі, під тиском російських та радянських істориків довгий час називалась "Галицько-Волинське князівство", – розповів кандидат історичних наук.

За словами Алфьорова корона Данила Галицького – сакральна пам'ятка України, яка символізує українську державність та історичну тяглість нарівні з "гербом, прапором, гетьманськими та президентськими клейнодами". Зображення корони виокремили серед джерел, які не сприймають дослідники історії Русі – з митних пломб XIII століття.

Реконструкція корони Русі-України
Реконструкція корони Русі-України
Фото: Facebook / Oleksandr Alfyorov

"Протягом року історики досліджували українські та іноземні пам’ятки для створення 3D макету корони. Віднині питання Великого герба з намальованою над ним уявною короною – стає підваженим. Сподіваємось, що до роботи над проєктом герба буде задіяна реальна корона Королівства Русь", – йдеться у повідомленні.

Переглянути 3D-макет корони можна за посиланням.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Львові всередині пам'ятника радянської доби знайшли "капсулу часу".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ