"Наше минуле та майбутнє?": чи жили люди колись у підземеллі – вчені

У сучасному світі люди часто переміщуються під землею. Однак чи були колись часи, коли підземелля населяли цілі популяції?

На думку фахівців, відповідь позитивна. Такий спосіб життя міг бути обумовлений, наприклад, надзвичайними ситуаціями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

"Найголовніше, що важливо знати про підземне життя, це те, що нам там не місце. Але все ж в історії були моменти, коли людям довелося там оселитися на деякий час", – зазначили вчені.

Подібне зустрічалося протягом усієї історії нашого виду. Життя під землею могло бути актуальним у таких випадках:

  • перебування у підземеллі влітку чи взимку, якщо люди жили в умовах екстремального клімату
  • пошук безпечного місця у разі наступу ворогів

Читайте також: 5 популярних міфів про Середньовіччя, у які ви також вірите

Реальні історичні приклади

У стародавні часи люди збудували знамениті підземні міста в Каппадокії, де зараз сучасна Туреччина. Це захищало їх від важких погодних умов і війни, але вони не могли там знаходитися більше, ніж кілька тижнів.

Дерінкуя – одне з найбільших підземних міст Каппадокії. Воно з'явилося приблизно у VII-VIII ст і могло вміщувати 20 тис людей. Згідно із спостереженням геофізиків, нещодавно знайдене місце на цих територіях мало площу 13 млн км², а глибину – до 113 м.

У підземних містах Каппадокії колодязі занурювали глибоко в ґрунтові води, а роль вентиляційних шахт виконували отвори, що виходили на поверхню. Шари захисту були великими круглими каміннями, які люди тих часів викладали перед входом у місто. Таким чином вони виокремлювали людей, які були всередині, він нападників на поверхні.

Звісно, не будь-яке підземне житло мало настільки ж складну структуру, як міста Каппадокії. Інколи люди використовувати природні та створені людиною печери.

"Знайти людей, які будують печерні житла, дуже легко. Навіть у сучасній Австралії, в місті під назвою Кубер-Педі, приблизно половина населення живе в "землянках", або ямах, вирізаних у схилах пагорбів", – розповіли вчені.

Читайте також: 18 місяців темряви та масова смертність: який рік в історії людства був найжахливішим – історик

Сучасність та майбутнє

Якщо говорити про нинішню ситуацію, то покинуті об'єкти сучасних міст дають дім під землею багатьом маргіналам. Безпритульні часто використовують у якості житла тунелі.

Підземелля
Підземелля
Фото: Shutterstock

У Сінгапурі взагалі вивчають можливості будівництва під землею.

"Необхідні для цього технології, вже існують і вони будуть тільки поліпшуватися. Завдання полягає в тому, щоб переконати людей переїхати під землю", – розповіла Юн Хі Лі з Ноттінгемського університету в Малайзії.

Дослідниця стверджує, що таке життя не буде провокувати негативні психологічні ефекти, якщо забезпечити повну відповідність між наземним і підземним освітленням, розмірами кімнат, висотою стелі тощо.

"Я вважаю, що незабаром багато людей житимуть під землею. Принаймні, протягом 30 років з'явиться більше підземних робочих місць і підземних розваг. І це не вигадка фантастів, а реальність", – зазначила Лі.

У багатьох людей виникають негативні емоції, якщо вони чують про можливість у майбутньому життя у підземеллі. Однак, як стверджує дослідниця, це відчуття можна перебороти.

Більш того, з часом, на думку Лі, все більше людей почнуть цікавитися ідеєю життя під землею, бо їх надихнуть такі місця, як RÉSO (підземне місто в Монреалі (Канада). Його протяжність перевищує 32 км, завдяки чому там є ТЦ, школи, офіси та місця для відпочинку.

Читайте також: У це важко повірити: ТОП-5 міфів про Землю

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше