Космос

Астрономи помітили таємничий миготливий об’єкт неподалік від центру Чумацького Шляху

Shutterstock

Мова йде про об'єкт, розміри якого у сотні раз перевищують Сонце

Фахівці знайшли близько в 25 тис світлових роках від нашої планети дивну величезну зірку, яскравість якої майже зникла на декілька місяців, але згодом знову з’явилася. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

На думку астрономів, ця зірка, яку назвали VVV-WIT-08, може належати до нового класу зоряних систем. У них кожні декілька десятиліть невидимий орбітальний супутник затьмарює миготливий гігант, розміри якого у сотні раз перевищують Сонце.

Безпосередньо це спостереження досить дивне, але все ж таки схожі "провали" у світлі помічали з іншими зірками. Проте, вони не були такими потужними.

Є припущення, що винуватець цього явища – планета чи інша зірка, яку оточує товстий непрозорий диск пилу на довгій орбіті навколо VVV-WIT-08. Він повністю закриває миготливого велетня, коли він проходить перед нашим поглядом.

"Ми спостерігали темний, великий і витягнутий об'єкт, що проходить між нами і далекою зіркою, і можемо тільки припускати його походження", – зазначили астрономи.

Спочатку експерти думали, що гігантську зірку закрив дивний темний об'єкт, але завдяки моделюванню вони зрозуміли, що для цього розвитку подій треба величезна кількість збігів.

Існує ще одна подібна зоряна система – величезна зірка Епсилон Візничого, яку частково затьмарює величезний диск пилу кожні 27 років протягом 730-денного періоду. При цьому фіксують зниження її яскравості лише наполовину.

Інший приклад – подвійна зоряна система TYC 2505-672-1, яка має рекордно довгий період затемнення – 69 років. Фахівці з проєкту VISTA Variables in the Via Lactea знайшли ще декілька схожих кандидатів. Однак, наразі про них у вчених мало інформації, а тому ці зірки треба вивчати.

Тим не менш, астрономи можуть стверджувати точно, що така поведінка зірки – не помилка. Затемнення також фіксували під час експерименту по оптичному гравітаційного лінзуванні, де використовувати Варшавський телескоп.

Згідно науковим даним, затемнення тривало близько 200 днів, де була майже симетрична крива світла, що зменшувало світло зірки на 97%.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що марсохід Curiosity зафіксував рідкісне явище на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ