Космос

Що було у першу мікросекунду Великого вибуху – учені

Shutterstock

Ця таємниця Всесвіту турбує багатьох вчених з усього світу

Данські фахівці розповіли про те, що відбулося з першою матерією у Всесвіті близько 14 млрд років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Physics Letters B.

Згідно загальноприйнятій космологічній моделі – Великому вибуху – Всесвіт в один момент почав розширюватися. Перед цим він знаходився у стані сингулярності, тобто був стиснутий у щільну та гарячу речовину.

Подробиці першої митті після Великого вибуху завжди бентежили розум учених. Саме тому дослідники з Копенгагенського університету проаналізували речовину кварк-глюонна плазма, яка було єдиною матерією, що була присутня в першу мікросекунду після Великого вибуху.

Виявилося, що плазму, у яку входять кварки та глюони, спочатку розділяло гаряче розширення Всесвіту, а потім деяка частина кварків перетворилася на клас частинок, які називають адронами.

Адрон і три кварки утворюють протон, а той є частиною атомних ядер. Саме вони утворюють весь Всесвіт. Таким чином, кварк-глюонна плазма існувала у перші 0,000001 секунди Великого вибуху. Згодом вона зникла внаслідок розширення.

Відтворення цього процесу стало можливим завдяки використанню Великого адронного колайдера. Він розбив іони плазми зі швидкістю, яка наближена до світлової. За допомогою цього вчені побачили перетворення кварк-глюонної плазми на ядра атомів.

Окрім цього, експертами створено алгоритм, який здатен до аналізу колективного розширення найбільшої кількості вироблених частинок одночасно. Це показало спочатку рідкий стан кварк-глюонної плазми, а потім її перетворення на газоподібний стан. Завдяки отриманій інформації учені наблизилися до розгадки таємниці появи Всесвіту.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що марсохід знайшов підтвердження існуванню життя на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ