Планета Земля

Земля стала швидше обертатися – як це вплине на людство

Pixels

У експертів є версія, яка можна пояснити цей феномен

Учені стверджують, що планета Земля почала обертатися з більшою швидкістю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Focus.

Відомо, що Земля повністю обертається навколо своєї осі за 23 години 56 хвилин і 4 секунди. Однак, тривалість доби була такою не завжди, а також вона змінюється досі.

За словами вчених, 600 мн років тому доба на нашій планеті становила 21 годину. Це означає сповільнення швидкості обертання Землі довкола осі приблизно на 1,8 мілісекунди на 100 років, що обумовлено гравітаційним впливом Сонця та Місяця.

Однак, у 2020 році фахівці дізналися, що зросла швидкість обертання нашої планети, внаслідок чого доба стала коротшою. Наразі вчені не можуть пояснити причину цього феномену.

Є версія, що це обумовлено таненням льодовиків – вода з льодовиків курсує до екватора через обертання Землі. Внаслідок цього могла збільшитися швидкість обертання Землі довкола своєї осі. За словами вчених, це не буде тривати протягом довгого часу, а тому скоро почнеться чергове сповільнення руху планети.

На думку фахівців, вищеописане майже ніяким чином не вплине на людство, бо для помітних змін тривалості доби знадобляться тисячі років. Хіба що зміни будуть стосуватися надточних пристроїв, але люди зможуть з цим впоратися, бо вміють додавати та віднімати час у розрахунках.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що марсохід Curiosity зафіксував рідкісне явище на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ