Всередині Землі містяться фрагменти чужої планети – дослідники

На думку вчених, загадкові згустки, що плавають у мантії нашої планети – потенційні залишки давньої Тейї.

Остання колись зштовхнулася з Землею, внаслідок чого утворився Місяць, повідомляє Science Alert. До двох гігантських мас відносяться так звані великі області з низькою швидкістю зсуву (LLSVPs). 

Читайте також: Раніше зазначеного терміну: SpaceX побудує власну базу на Марсі до 2030 року

Одна з них знаходиться під Африкою, а друга – під Тихим океаном. Аномалії настільки величезних розмірів, що вони здатні до породження власних відхилень. Зокрема, мова йде про Південно-атлантичну аномалію, що зараз ослаблює магнітне поле нашої планети.

Щодо виникнення LLSVPs у фахівців є декілька версій, чого не скажеш про серйозні докази. Величезні згустки існують вже протягом довгого часу, а тому деякі вчені вважають, що вони – частина Землі до гігантського удару, внаслідок якого з'явився Місяць.

Зіткнення Тейї і Землі
Зіткнення Тейї і Землі
Фото: NASA/JPL-Caltech

Згідно з цією гіпотезою, гіпотетична планета Тейя, розміри якої порівнюються з Марсом, зіткнулася з нашою планетою приблизно 4,5 млрд років. Після цього гігантська частина Тейї і/або, можливо, Землі, відкололася і стала відомим нам Місяцем. Стосовно інших частин Тейї фахівцям наразі немає чого сказати.

Є припущення, що могло відбутися злиття ядер цих двох планет, а спровокований ним хімічний обмін дозволив виникнути та розвиватися життю у нових умовах. Дослідників знову зацікавили монументальні питання, бо з'явилося ще одне припущення.

Вони провели нове моделювання та розповіли, що LLSVPs можуть бути стародавніми фрагментами щільної і багатої на залізо мантії Тейї. Та могла глибоко зануритися в мантію нашої землі під час об'єднання двох світів. Таким чином, вона там знаходиться приблизно мільярд років.

Читайте також: Hubble показав, як змінюються пори року на Сатурні

Місяць
Місяць
Фото: Shutterstock

"Модель ударного формування Місяця є однією з найбільш вивчених, однак прямі докази, що вказують на існування Тейї, залишаються незрозумілими. Мантія Тейї може бути на кілька відсотків щільніша за мантію Землі. Це дозволяє мантійним матеріалами Тейї занурюватися в найнижчу частину земної мантії і накопичуватися в термохімічних скупченнях, які здатні викликати LLSVPs", – розповіли вчені.

По суті кажучи, наразі йде мова про найбільш обгрунтоване пояснення, бо до цього були версії про те, що LLSVPs – інопланетний "сюрприз" від Тейї.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що створено найдетальніший знімок нашої галактики.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше