Тиранозавр

Вчені назвали причину, через яку динозаври вимерли задовго до падіння метеорита

Shutterstock

У сімействах динозаврів по всьому світу значно скоротилося різноманіття хутра

Головною причиною вимирання динозаврів на Землі вважають астероїд. Однак, "Дивогляд" із посиланням на Jerusalem Post повідомляє, що палеонтологи знайшли кліматичну причину вимирання динозаврів, яка утворилася ще задовго до падіння космічного тіла.

Фахівці вивчили історичні архіви, приділили увагу скам'янілостям шести видів динозаврів та з'ясували, що різке скорочення кількох видів цих тварин на Землі було спровоковано глобальним похолоданням, яке відбулося за 10 млн років до катаклізму.

Це відбулося під час Крейдяного періоду. Саме тоді на планеті панувало глобальне похолодання. Враховуючи, що динозаври потребують теплого середовища, вони найбільше були уражені цим природним явищем. 

Так, вчені з'ясували, що у сімействах динозаврів по всьому світу значно скоротилося різноманіття хутра. Найменше постраждали птахоподібні динозаври Troodontidae. Однак, незважаючи на це, травоїдні представники почали зникати з цього світу раніше за хижаків. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як птахи пережили динозаврів і масове вимирання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ