Orretherium tzen

Знайдено скам'янілості доісторичного "скунса", який жив із динозаврами – фото

MAURICIO ÁLVAREZ

Вони відповідають на одну з еволюційних загадок

У Чилі знайшли скам'янілості ссавця епохи динозаврів, що нагадує дослідникам скунса. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Знахідка вказує на те, що ссавці мешкали на цих територіях набагато раніше, ніж вважали до цього. Частину скам'янілої щелепи істоти з п'ятьма зубами виявили недалеко від відомого національного парку Торрес-дель-Пайне.

Тварина отримала від учених назву Orretherium tzen, що перекладається як "п'ятизубий звір". Є припущення, що він жив у період від 72 до 74 млн років і був травоїдним.

Orretherium tzen
Orretherium tzen
Фото: MARCELO MIÑANA

Палеонтолог Серджіо Сото вважає, що ці рештки відповідають на еволюційну загадку гондванатерії. Вони є групою давно вимерлих ранніх ссавців, які існували одночасно з динозаврами.

На думку дослідників, Orretherium tzen і Magallanodon baikashkenke з групи гондванатерії співіснували. Другий міг бути еволюційним кроком між качкодзьобом або сумчастими тваринами і динозаврами.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що "гобіти" можуть бути родичами сучасної людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ