Стародавні люди

"Гобіти" можуть бути родичами сучасної людини – дослідники

Shutterstock

Для цього експерти проаналізували сотні геномів

На думку вчених, так звані "гобіти" можуть бути одним із видів денисівців, котрі є близькими родичами сучасної людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Протягом останніх десятиліть вчені відкрили нові гілки генеалогічного древа людини на багатьох територіях нашої планети. Одним із них є вимерлий вид Homo floresiensis, також відомий як "гобіт", що обумовлено його мініатюрним тілом.

Окрім нього, був ще менший вид за назвою Homo luzonensis. Обидва види існували близько 50-60 тис років тому, а тому цілком можливо, що вони жили біля тих, кого ми називаємо сучасними людьми.

Вченим вдалося виявити, що вимерлі вищезазначені види не тільки одночасно жили, але й могли схрещуватися один з одним. Зокрема, аналіз більше 400 сучасних людських геномів з усією Землі показав, що жителі Південно-Східної Азії, Нової Гвінеї та Австралії мають від 3% до 6% ДНК від денисівців.

Древні люди
Древні люди
Фото: Shutterstock

H. floresiensis і H. luzonensis відрізнялися анатомічно від сучасної людини, але все ж таки вони можуть бути більш близькими родичами з Homo Sapiens, ніж вважали до цього.

Є версія, що одна з древніх ліній або обидві можуть бути південними денисівцями. Якщо це так, то вони точно схрещувалися з пращурами сучасної людини, які населяли приморську Південно-Східну Азію.

"Це потенційно пояснює наявність денисівського родоводу, виявленого у сучасних людей у цих регіонах", – розповів автор дослідження Жоао Тейшейра.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що незвичайна знахідка в Сибіру змінює погляд учених на історію людства.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ