Сер Генрі Едвард Пастон-Бедінгфельд та шоколадка у його шоломі

Подарунок від королеви: у шоломі британського офіцера знайшли шоколад, якому понад 100 років – фото

National Trust

Солодощі "навіть не чіпали"

Хранителі Британського Національного фонду в Норфолку знайшли неочікуваний предмет – 121-річну шоколадку, яка протягом усього часу лежала в шоломі сера Генрі Едварда Пастона-Бедінгфельда. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Ці шоколадки в обгортці та жерстяній коробці особисто замовила королева Вікторія, щоб британські солдати піднімали свій бойовий дух під час англо-бурської війни. Три британські виробники – Фрай, Кедбері та Раунтрі – мали зробити більше 100 тис коробочок із солодощами для солдатів з надписами "Південна Африка 1900" і привітанням королеви "Бажаю вам щасливого Нового року".

Зазначимо, що в Другій англо-бурській війні, що тривала з 1899 до 1902 року, Південно-Африканська республіка (Республіка Трансвааль) і Помаранчева Вільна держава (Помаранчева Республіка) об'єдналися, щоб протистояти Британській імперії, яка у підсумку перемогла.

За словами кураторки культурної спадщини Нацфонду Анни Форест, ця шоколадка – "чудова знахідка". Речі сера Едварда фонд отримав від його доньки, Френсіс Грейтхед, яка померла у 2020 році у 100-річному віці.  

"Хоч шоколад більше не виглядає апетитно, і ви б точно не захотіли спробувати його на Великдень, – але його навіть не чіпали і це справді чудова знахідка", – розповіла Анна.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли 7000-річна записи з мовою, яку неможливо розшифрувати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ