Археологія

На Тернопільщині знайшли унікальний стародавній саркофаг – фото

Shutterstock

Він може бути могильником комарівської культури

У Тернопільській області несподівано знайшли доісторичний саркофаг, вік якого приблизно складає від 4 до 5 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Україна24".

У селі Ридодуби звичайний тракторист займався обробкою землі, але неочікувано трактор провалився. Згодом його витягли і побачили під землею старі плити, а також кістки й черепи, що були під ними.

"Там стояла така велика накрита плита, десь 15 сантиметрів. Вона розламалася, і він провалився туди. Якось він виїхав, але після того, як відкинули (плиту – "Дивогляд"), то там кістки були", – розповів староста села Ярослав Огаль.

Місцеві вирішили викликати поліцейських, які зрозуміли, що знайденим людським решткам занадто багато років для їх дослідження методами правоохоронних органів. Саме тому вони викликали археологів, які встановили, що знахідці може бути від 4 до 5 тис років. Фахівці сподіваються на продуктивність розкопок.

"Ми сподіваємося, що це могильник комарівської культури, так званий "білопотоцький тип". То приблизно середина другого тисячоліття до нашої ери", – стверджує директорка Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини Марина Ягодинська.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Єгипті розкопали місто, якому 3 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ