Не вегетаріанці: протягом 2 млн років люди були суперхижаками та їли тільки м'ясо

Ізраїльські та португальські вчені вважають, що раціон людей кам'яного віку протягом довгого часу в основному включав м'ясо великих тварин.

Учені провели дослідження, результати якого змушують сумніватися в тому, що доісторична людина була всеїдною, а також в тому, що її харчові звички нагадували раціон сучасної людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Times of Israel.

"Наше дослідження зачіпає дуже серйозні поточні протиріччя – як наукові, так і ненаукові. Ми надаємо безпрецедентну за своєю широтою картину, яка явно показує, що люди спочатку були вищими хижаками, які спеціалізувалися на полюванні на великих тварин", – розповів один з авторів дослідження професор Ран Баркай.

До цього експерти думали, що печерні люди вживали овочі, фрукти, горіхи, коріння і м'ясо, але завдяки новому дослідженню стало зрозуміло, що вони вживали лише м'ясо. Актуальність цього дослідження обумовлена тим, що питання палеолітичної дієти багато означає для сучасних людей.

"Важко переконати сучасного вегетаріанця, що його предки були мʼясоїдами, оскільки люди схильні плутати особисті переконання з науковою реальністю", – стверджує Баркай.

Читайте також: Незвичайна знахідка в Сибіру змінює погляд учених на історію людства – фото

Древні люди
Древні люди
Фото: Shutterstock

Фахівцям довелося об'єднати дані генетики, метаболізма, фізіології, археології і морфології для цих висновків. Ймовірно, основна діяльність людей "протягом більшої частини еволюції" – полювання.

Минулі спроби реконструкції раціону людей кам'яного віку відштовхувалися від того, що їли мисливці-збирачі минулого століття. Це дослідження можна назвати марним, бо 2 млн років тому люди могли займатися полюванням на слонів та інших великих тварин, а ось у більш пізніх спільнот така можливість була відсутня.

Стародавні люди
Стародавні люди
Фото: Shutterstock

Читайте також: Чим насправді міг бути "заборонений плід" з Біблії – вчені

Саме тому вчені ретельно дослідили шлунки людей, нашу структуру жиру та геном. Зокрема, генетики стверджують, що у деяких областей геному людей була налаштованість на багату жирами дієту, а ось у шимпанзе – на дієту з великим вмістом цукру.

Завдяки іншим археологічним свідченням вчені переконалися, що великі тварини були на центральних ролях у раціоні людей протягом більшої частини нашої історії. На думку дослідників, перехід до рослинної дієти відбувся лише близько 85 тис років тому, бо почали скорочуватися великі види тварин.

Раціон древніх людей
Раціон древніх людей
Фото: Dr. Miki Ben-Dor

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що "гобіти" можуть бути родичами сучасної людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше