Вода

Учені знайшли найдавнішу воду на Землі, яка існувала до динозаврів – подробиці

Shutterstock

Це відкриття вказує, що нові населені місця можуть виникнути як на Землі, так і поза нашою планетою

Учені знайшли під Канадою найдавнішу воду на нашій планеті, якій щонайменше 2 млрд років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Спочатку фахівці знайшли у шахті Кідд в Онтаріо воду, якій приблизно 1,5 млрд років. Однак, вони продовжили досліджувати цю місцевість та виявили воду, яка з'явилася значно раніше.

"Перша знахідка показала нам, наскільки стародавньою може бути проточна вода, і підштовхнула нас до подальших досліджень. Ми скористалися тим, що шахта йде глибоко під землю", – розповів геохімік Барбара Шервуд Лоллар з Університету Торонто.

Найдавніше джерело знайшли на глибині близько 3 км. Як стверджує експерт, воно виявилося великим.

"Коли люди чують про джерело, вони уявляють собі невелику кількість води в камені. Але насправді вода в них тече зі швидкістю кілька літрів в хвилину, що набагато перевершує всі очікування", – зазначив Лоллар.

Переважно підземна вода тече не так швидко, якщо брати до увагу поверхневу воду – не більше 1 метра в рік. Однак, коли відкрили свердловини, які пробурили у шахті, то помітили, що вода текла зі швидкістю приблизно 2 літрів у хвилину.

Після цього експерти зайнялися аналізом гелію, неону, аргону та ксенону, які розчинилися у цій стародавній ґрунтовій воді. Виявилося, що їй близько 2 млрд років. Таким чином, вона з'явилися ще до динозаврів.

Динозаври
Динозаври
Фото: Shutterstock

Учені вважають, що ці древні водойми та їх геохімічні умови – чудове місце, щоб підтримувати мікробне життя, яке може існувати у таких умовах мільярди років.

"Якщо геологічні процеси можуть природним чином забезпечити стабільне джерело енергії в цих породах, сучасна наземна та підземна біосфера можуть значно розширитися", – зазначив експерт.

Таким чином, не тільки на нашій планеті можуть виникнути нові населені місця.

"Якщо це спрацює з древніми джерелами на Землі, то аналогічні процеси можуть робити марсіанські надра придатними для життя", – стверджує Лоллар.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Антарктиці помітили "летючі" айсберги.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ