У США знайшли рештки "лосося-монстра" та череп мастодонта у чудовому стані – фото

Влітку 2020-го лісничий Грег Франсек із Каліфорнії знайшов древні викопні рештки. З того часу територію, яку зберігають у секреті, досліджують археологи.

Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Лісничий знайшов це місце випадково, коли побачив предмет, який нагадував дерево, але був гладким, начебто перед чоловіком було каміння.

"Я натрапив на скам'яніле дерево. Воно було приховано відкладеннями, і оскільки один кінець був голий, я зміг бачити кільця дерев всередині", – розповів Франсек.

Потім він дослідив цю місцевість і знайшов інші скам'янілі стовбури дерев. Через декілька тижнів чоловік повернувся на цю територію, де йому вдалося виявити серед рослин скам'янілості тварин.

Чоловік у лісі
Чоловік у лісі
Фото: Shutterstock

"Тоді я ще не розумів, що дивлюся на кістки величезних тварин, які бродили по цій землі мільйони років тому", – зазначив Франсек.

Саме тому він звернувся до експертів з Каліфорнійського державного університету. Учені стверджують, що колись на місці розкопок у оточенні океану був дубовий ліс.

"Ця знахідка має велике значення через величезну кількість і різноманітність знайдених зразків", – розповів палеонтолог Рассел Шапіро.

У ході розкопок дослідникам вдалося виявити наступне:

  • рештки "лосося-монстра"
  • череп мастодонта
  • гігантську рибу, яка є предком відомого нам лосося
  • предка слонів гомфотерія
  • близько 600 скам'янілих дерев
  • верблюда, розмір якого можна порівняти з жирафом
  • рештки носорогів, величезних черепах, коней і тапірів

Не дивлячись на те, що експерти не розповідають, де саме проходять розкопки, все ж таки вони діляться результатами своєї роботи. За їх словами, знахідки датуються епохою міоцену та їм близько 10 млн років.

Особливо дослідників здивували череп, зуби та ікла мастодонта, які змогли чудово зберегтися. Череп планують виставити в Державному університеті Каліфорнії.

Наразі точне місце, де знаходяться викопні рештки, зберігається в секреті. Це зроблено для захисту артефактів, які експерти мають безпечно вилучити із землі та нормально проаналізувати.

Мастодонт (реконструкція Чарльза Найта)
Мастодонт (реконструкція Чарльза Найта)
Фото: paleo.amnh.org / Charles R. Knight

Зазначимо, що мастодонтами вважаються стародавніми родичами слонів. Вони населяли Північну та Центральну Америку у часовий проміжок від олігоцену (~35 млн років тому) до плейстоцену (~10 тис років тому) Кайнозойської ери. Їх статура нагадує сучасного азіатського слона. Доросла особина могла вирости до 2,8 м і важити до 11 тонн.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що у Польщі знайшли рештки доісторичної рептилії, що існувала понад 200 млн років тому.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше