Археологи показали амулет "печатка Соломона", якому 1,5 тис років – фото

У Галілеї (Ізраїль) знайшли амулет, який, згідно віруванням стародавніх людей, захищав дітей і жінок від "злих духів".

Знахідка 1,5000-річної давності називається "печатка Соломона". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Sun.

Знайти амулет вдалося місцевому жителю з села Арбель (це місце згадують в "Танахе" – прийнятій в івриті назві єврейської Біблії) приблизно 40 років тому. Його родич віддав цю знахідку фахівцям з Управління старовини Ізраїлю, які вивчили артефакт.

Відтоді амулет датувався експертами п'ятим або шостим століттям нашої ери. Вони порівняли його, інші печатки та підвіски, які, на думку вчених, знайшли на територіях стародавньої Галілеї і Ливану.

Амулет "печатка Соломона"
Амулет "печатка Соломона"
Фото: Dafna Gazit/Israel Antiquities Authority

Археологи вважають, що призначення цих артефактів – захист богами людей. Лицева сторона амулету має зображення з вершником на коні. Він тримає спис і, як стверджують фахівці, кидає його в жінку на ім'я Гелла – демона, який описаний грецькою міфологією. Раніше вважали, що вона може спровокувати викидень, безпліддя та смерть дітей.

Згідно одному з міфів, Гелла померла незайманою і хотіла помститися, а тому існувала в образі примари. У візантійському повір'ї сказано, що вона – духи, які ходять по будинках і вбивають дітей вночі.

На амулеті навіть є напис: "Єдиний Бог, який перемагає Зло". Також на ньому накреслено грецькою мовою ім'я Яхве (єврейський бог). На іншій стороні можна побачити очі, які пронизали стріли, скорпіон, змія, птах і два леви, а також напис: "Єдиний Бог".

Амулет "печатка Соломона"
Амулет "печатка Соломона"
Фото: Dafna Gazit/Israel Antiquities Authority

За словами заступника директора департаменту запобігання крадіжки IAA Ейтана Кляйна, ця знахідка входить у групу амулетів 5-6 століть нашої ери з Леванту. Є припущення, що їх створили у Лівані та Галілеї.

Ці амулети також відомі як "печатка Соломона", де вершника зображують таким, що він переміг злого духа. У цій версії жінку ототожнюють з міфологічною фігурою Геллою, яка пов'язана з пристрітом (мова йде про шкоду чи хворобу, які спричинив злий погляд) і несе загрозу жінкам і дітям. 

"Тому амулет, ймовірно, використовувався для захисту від лихого ока, можливо, для захисту жінок і дітей", – стверджують учені.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли найдавніші інструменти для татуювань.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше