Боротьба з кінцем світу: учені знайшли печеру, де вікінги чекали на сатану – фото

У печері в Ісландії дослідники знайшли рідкісні артефакти з Близького Сходу. На їхню думку, вікінги пов'язували цю печеру з Рагнароком – кінцем світу, коли помруть боги, а світ буде охоплений полум'ям.

Печера знаходиться біля вулкану, виверження якого сталося близько 1,1 тис років тому. Саме в ті часи вікінги почали колонізацію Ісландії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

"Наслідки цього виверження, ймовірно, були настільки масштабними, що змусили новоприбулих вікінгів замислитися про кінець світу", – стверджують учені.

Завдяки археологічним розкопкам вони дізналися, що вікінги відвідали печеру та створили споруду у формі тури з каменів після того, як лава застигла. Усередину цієї споруди вони клали кістки тварин і спалювали їх у якості жертвоприношення.

Є думка, що вони це робили для запобігання Рагнароку. За словами головного куратора Музею антропології Хаффенреффера в Університеті Брауна Кевіна Сміта, біля кам'яної тури також знайшли 63 намистини, 3 з яких привезли з Іраку. Також поблизу знайдені залишки мінералу зі східної Туреччини та залишки аурипігменту. В ту епоху цей мінерал використовували, щоб прикрашати предмети.

В історичних записах сказано, що вікінги пов'язували цю печеру та вогняного велетня Сурта, який безпосередньо має відношення до Рагнароку. Міфи кажуть, що кінець світу настане, коли останній з богів загине від рук Сурта, котрий потім спалить світ у полум'ї.

Є версія, що присутність таких рідкісних речей у печері обумовлена тим, що таким чином вікінги намагалися заспокоїти вогняного велетня. Також експерти припускають, що ці жертвоприношення були направлені на бога Фрейра – противника Сурта.

Зазначимо, що християнська релігія поширювалася в Ісландії приблизно тисячу років тому. Саме після цього в печері більше не з'являлися подібні підношення. Останні предмети, які знаходили в кам'яному човні: набір із терезів і важків, які нагадували християнський хрест.

Хрест
Хрест
Фото: Depositphotos

Неймовірно, але навіть після прийняття християнства ісландці думали, що печера пов'язана з кінцем світу. Навіть існує ісландська легенда, яка каже про появу сатани в Судний день саме з цієї печери.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що в Україні знайдено поховання, вік якого понад 4,5 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше