Найдавніші інструменти для татуювань

Археологи знайшли найдавніші інструменти для татуювань – фото

Journal of Archaeological Science

Артефакти підтверджують, що практика нанесення тату з'явилася у корінних американців як мінімум 3,6 тис років тому

Учені дослідили чотири гостро заточені кістки індички, які могли використовувати для нанесення татуювань, та поділилися своїми висновками. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencedirect.

Вперше цю знахідку розкопали ще у 1985 році у Теннесі (США), але ретельне дослідження стало можливим лише зараз. Учені стверджують, що дві кістки точно використовували для тату, а ось призначення двох інших ще треба вивчити.

У кісток є характерні малюнки пошкоджень на кінчиках і зносу навколо них, а також частинки вохри червоного і чорного кольорів. Аналогічні пошкодження утворилися на зразках кісток оленя, які використовували вчені, щоб імітувати нанесення тату.

Поряд з цією знахідкою археологи знайшли морські черепашки зі слідами вохри. Є версія, що вони були резервуаром для фарб, у які тату-майстри минулого занурювали інструменти.

Індіанець
Індіанець
Фото: Shutterstock

Датування кісток та черепашок – від 1,6 тис до 3,5 тис років до нашої ери. Таким чином, практика нанесення тату з'явилася у корінних американців як мінімум 3,6 тис років тому.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчені знайшли яйце давно вимерлого карликового ему.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ