Учені знайшли яйце давно вимерлого карликового ему – фото

Експерти дослідили знахідку та дізналися, що її вміст майже не ушкоджено

На острові Кінг (Австралія) знайшли яйце вимерлого карликового ему, який зник понад 100 років тому. Вчені сподіваються, що завдяки цьому вони зможуть краще дослідити таємничу тварину. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLS.

Наразі на території Австралії залишився лише один вид ему – Dromaius novaehollandiae. Відносно нещодавно тут жили інші підвиди, а саме: дрібніший тасманійський ему і два карликових ему – чорний ему острова Кенгуру і найменший, чорний ему острова Кінг.

Останні три види вимерли у XVIII і XIX століттях, коли відбувалася європейська колонізація. Через те, що вони давно зникли, сучасна наука майже нічого не знала про цих істот, але знайдене яйце може багато чого змінити.

Ему та їх яйця
Ему та їх яйця
Фото: Biology Letters

До цього часу у розпорядженні фахівців було лише небагато музейних зразків цих видів, серед яких цілі яйця з Тасманії і одне яйце з острова Кенгуру.

У журналі Biology Letters пишуть, що дослідники ретельно проаналізували знайдене яйце, яке належить південно-австралійському карликовому ему з острова Кінг. Як і інші яйця ему, ця знахідка виявилася такого ж розміру, як яйця у набагато більшого материкового ему.

На думку дослідників, такий розмір обумовлений суворими умовами життя на острові, бо ці тварини відразу після вилуплення мали бути досить великими та рухливими для самостійного пошуку їжі. Окрім розмірів яєць, карликові ему з Кінга мають дуже схожу стратегію розмноження, якщо брати до увагу сучасного ему.

Цікаво, що невеликі розміри ему з острова Кінг не шокували дослідників, які пояснили цей феномен острівною карликовістю – біологічним явищем, при якому окремі види тварин, які довго живуть на острові та не потерпають від хижаків і людей, суттєво зменшуються.

Це обумовлено декількома причинами, але переважно це реакція організму на обмежені ресурси харчування. Також це можна пояснити концепцією острівного гігантизму, згідно якої дрібні острівні істоти починають різко рости, якщо порівнювати з їхніми родичами на материку. Прикладом такого явища може бути острівна лисиця, карликовий бегемот і вимерлий карликовий мамонт.

Цей феномен також торкався видів вимерлих гомінін (підродина приматів родини Гомініди (Hominidae), до якої належать сучасні люди і їх безпосередні попередники, починаючи з "ранніх Homo"). В якості прикладу можна скористатися крихітним архаїчним людським видом Homo floresiensis, який жив на острові Флорес (Індонезія) приблизно 50 тис років тому.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли "рибу-зомбі", яку вважали вимерлою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше