Вперше за 3 тис років у дикій природі Австралії народилися тасманійські дияволи – фото

На думку захисників природи, народження тасманійських дияволів у дикій природі на материковій частині Австралії, що сталося вперше за 3 тис років, – величезний успіх.

Тасманійського диявола (Sarcophilus harrisii) вважають найбільшою у світі м'ясоїдною сумчастою твариною, яку зустрічали люди на материковій частині Австралії. Цих істот у свій час винищили інвазійні динго, які з'явилися завдяки раннім поселенцям. Наразі тасманійський диявол – ендемік острова Тасманія (південне узбережжя Австралії) і знаходиться під загрозою зникнення.

Саме тому для його порятунку в природоохоронній організації Aussie Ark, Re:wild і WildArk в 2011 році почали проект, завдяки якому хочуть відновити популяцію цих тварин на материковій частині Австралії. У тому ж році фахівці привезли 44 тасманійських дияволів у Австралію, де з того часу тваринам вдалося народити близько 400 дитинчат, за чим спостерігали люди. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

У 2020 році 26 тасманійських дияволів випустили на волю у заповідник, площа якого 400 гектарів. Таким чином, ці тварини – перші дикі тасманійські дияволи в Австралії з часів винищення їх пращурів.

Представники Aussie Ark стверджують, що зараз ці тварини у диких умовах мають щонайменше сім дитинчат, що сталося вперше за 3 тис років. Цілком можливо, що насправді їх вже декілька десятків.

"Ми доклали багато зусиль, щоб повернути тасманійських дияволів в дику природу материкової Австралії, в надії, що вони створять стійку популяцію", – розповів президент Aussie Ark Тім Фолкнер.

83374275999

Розмноження у тасманійських дияволів відбувається аналогічним чином, як у кенгуру – діти народжуються передчасно, а потім продовжують рости у сумці матері. Самка здатна народити від 20 до 30 крихітних дитинчат вже через декілька тижнів вагітності, але переважно живими залишаються лише четверо.

"Той факт, що дорослі так швидко адаптувались, є вражаючим. Це одна з найбільш відчутних ознак того, що відновлення тасманійських дияволів працює", – сказав президент Re: wild Дон Черч.

Передусім тасманійський диявол – хижак, але віддає перевагу харчуванню падаллю, яку залишають інші хижі тварини. Ці тварини мають чудовий нюх для знаходження останків їжі, а також відмінні щелепи, завдяки яким вони їдять навіть кістки.

Тасманійський диявол
Тасманійський диявол
Фото: Aussie Ark

Експерти з Aussie Ark стверджують, що за допомогою "сміттярів", до яких відносять тасманійських дияволів, підтримується чистота екосистеми, а також не поширюються хвороби, які розвиваються у трупах різних істот. Тасманійські дияволі живуть поодинці, але інколи можуть пересуватися у невеликих групах заради полювання на велику здобич.

Розміри цих істот можна порівняти з невеликими собаками, але у них міцніша статура. Також їх характеризує чорне хутро, характерний запах у разі небезпеки, дуже гучний голос і лють, з якої вони пожирають їжу.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Тасманії сфотографували тварину, яку вважають вимерлою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше