Чи можна "обдурити" смерть та жити вічно – погляд сучасної науки

Фернандо Колчеро з Університету Південної Данії та Сьюзан Альбертс з Університету Дюка, Північна Кароліна, США, провели дослідження за участю учених з 14 країн.

Його результати пропонують інакше розуміти "гіпотезу інваріантної швидкості старіння", згідно якої кожний вид має свою відносно фіксовану швидкість старіння. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SciTechDaily.

"Ми змогли пролити світло на гіпотезу інваріантної швидкості старіння, об'єднавши неподання обсягу даних і порівнявши інформацію про народження і смерть у дев'яти людських популяціях з інформацією, отриманою в 30 популяціях приматів, включаючи горил, шимпанзе і бабуїнів, що живуть і в дикій природі, і в зоопарках", – зазначив Колчеро.

Для дослідження цієї гіпотези фахівці вивчали взаємозв'язок між ймовірною тривалістю життя (це середній вік, у якому люди вмирають у популяції) і рівністю тривалості життя, що вимірює кількість смертей у літньому віці.

Згідно результатам, якщо збільшується ймовірна тривалість життя, то аналогічним чином це стосується рівності тривалості життя. Тобто, остання вкрай велика, коли багато людей у популяції, як правило, вмирають приблизно 70-80-річному віці (сучасні Японія та Швеція).

Старіння
Старіння
Фото: Shutterstock

На початку XIX століття рівність тривалості життя була на дуже низькому рівні, бо люди менше вмирали у літньому віці, що спровокували більш низьку імовірну тривалість життя. За словами Колчеро, наразі відбувається різке збільшення ймовірності тривалості життя, що стосується різних точок світу. Це пов'язано з тим, що все більшій кількості дітей вдається виживати.

До цього фахівцями було виявлено цікавий взаємозв'язок між ймовірною тривалістю життя і її рівністю в людських популяціях. Це стосувалося індивідів різних епох – як мисливця збирача, так і жителя сучасного мегаполісу. Учені дослідили цей зв'язок між нашими найближчими родичами та зрозуміли, що він може мати більш загальний характер для приматів.

"Ми виявили, що не тільки люди, а й інші види приматів, живуть довше за рахунок зниження дитячої смертності. Однак, цей взаємозв'язок зберігається тільки в тому випадку, якщо ми скорочуємо ранню смертність, а не за рахунок зниження швидкості старіння", – стверджує Колчеро.

Руки молодої і літньої людини
Руки молодої і літньої людини
Фото: Shutterstock

На думку дослідника, смерть є неминучою для людей. Індивід може приймати багато вітамінів, жити у чудовому навколишньому середовищі та багато часу присвячувати спорту, але старість і смерть все одно прийдуть.

Тим не менш, як стверджує вчений, не треба думати, що "все втрачено". Сучасне людство розвиває медицину, а тому не виключено, що завдяки науковим інноваціям людство знизить швидкість старіння.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що жінка, яка пережила клінічну смерть, розповіла, що побачила.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше