Розкопки біля села Бузовиця (Чернівецька область)

Археологи знайшли найбільше поселення древніх римлян в Україні – фото

Чернівецька обласна державна адміністрація

Дослідники знайшли багато цінних артефактів

Біля села Бузовиця (Чернівецька область) фахівці вивчають одне з найбільших в Україні поселень, яке датується періодом пізньої античності та належить до епохи розпаду Римської імперії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Молодий буковинець".

Археологи вважають, що поселення могло мати площу до 60 гектарів. Дослідники розкопували цю територію протягом літа, завдяки чому знайшли багато цінних артефактів III – середини V ст нашої ери, а саме:

  • Бронзові вироби
  • Фібули (застібки)
  • Предмети побуту
  • Знаряддя ремісників
  • Зброю
  • Елементи декору

"Наразі ми завершуємо прийом знахідок, працюємо над документами. Пізніше зможемо більш детально розповісти про отримані артефакти. Серед тих, що опрацювали, – понад півсотні фрагментів плінфи. Це широка та пласка обпечена плитоподібна цегла, яка використовувалася у будівництві у Древньому Римі та Візантії. Можливо, саме цю цеглу виготовляли і на Буковині, але за технологіями, які були поширені на території Римської імперії. Також є вироби з бронзи, керамічні фрагменти", – розповіла завідуюча відділом археології, історії середніх віків та нового часу краєзнавчого музею Оксана Драгомирецька.

Артефакти буде зберігати Чернівецький краєзнавчий музей. У дослідників є припущення, що знайдене поселення у минулому – адміністративний центр тих часів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що українець викупив у "чорних археологів" 1000-літню сокиру з тризубом часів Київської Русі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ