Новий вид людини?: археологи знайшли древній скелет жінки, історія походження якого невідома – фото

В індонезійській печері дослідники знайшли скелет стародавньої жінки з родоводом, який відрізняється від будь-яких інших людей, відомих сучасним дослідникам. Її решткам приблизно 7,2 тис років

Знахідку відносять до культури тоалійців – мисливців-збирачів, яка мали зв'язок з першими поселенцями Індонезії. Близько 65 тис років тому, коли був останній льодовиковий період, предки тоалійців могли прибути на ці території морем з материкової Азії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Знайдений череп належить 17 або 18-річній жінці, якій дали ім'я Бессе. Учені отримали перше людське ДНК, виявлене в Уолласі. Мова йде про стародавній острівний регіон.

Древній череп жінки з Індонезії, яку назвали Бессе
Древній череп жінки з Індонезії, яку назвали Бессе
Фото: Carlhoff et al., Nature, 2021

Читайте також: Остання перешкода для цивілізації: що відомо про найбільш ізольоване плем'я на Землі, яке вбиває усіх чужаків

"Ці мореплавці-мисливці-збирачі були першими мешканцями Сахулу, суперконтиненту, який виник під час плейстоцену (льодовикового періоду), коли глобальний рівень моря впав, оголивши сухопутний міст між Австралією і Новою Гвінеєю. Щоб дістатися до Сахулу, ці першопрохідці перетнули океан через Уолласі, але про їхні подорожі мало що відомо", – розповів археолог Адам Брамм з Університету Гріффіта (Австралія).

Наразі науковці не дійшли єдиного висновку щодо територій, з яких вперше прийшли тоалійці, а також коли саме це було. При дослідженні нечисленних артефактів і інструментів, які залишила ця стародавня культура, археологи дійшли до висновку, що вона мала ізольований характер.

Тепер до артефактів цієї культури додався знайдений череп. Згідно з  ретельним геномним аналізом, генетичний склад Бессе відрізняється від будь-яких інших ранніх людей, відомих науці.

Близько 50% генетичного складу поєднує древню жінку та сучасних корінних австралійців, а також вихідців з Нової Гвінеї і островів Західної частини Тихого океану. Є припущення, що предки Бессе продовжували свої подорожі по островах повз Сулавесі.

Древній череп жінки з Індонезії, яку назвали Бессе
Древній череп жінки з Індонезії, яку назвали Бессе
Фото: Carlhoff et al., Nature, 2021

Дивовижним є той факт, що у Бессе немає явних предків з сучасного населення острова. Експерти думають, що невелика культура Сулавесі близько 3,5 тис років тому почала витіснятися неолітичними фермерами з території нинішнього Тайваню.

Також цілком можливо, що предки цієї жінки – одні з перших сучасних людей, які досягли Уолласі. Однак, вони вирішили не йти далі з острова до Сахулу, на схід, а просто залишитися у Сулавесі.

Якщо ця версія виявиться правильною, то саме предки Бессе можуть бути авторами стародавніх наскельних малюнків, які знайшли у Південному Сулавесі. Вони з'явилися приблизно 45,4 тис років тому та є найдавнішими людськими зображенням тварин, про які відомо дослідникам.

Читайте також: Археологи знайшли найбільш древній наскельний малюнок у світі

"Відкриття Бессе і наслідки її генетичного походження показують, наскільки мало ми розуміємо давню історію людства в нашому регіоні і скільки ще залишилося розкрити", – стверджує Бремм.

Поховання Бессе
Поховання Бессе
Фото: University of Hasanuddin

Завдяки останкам археологи можуть дослідити перших поселенців, які свого часу покинули території материкової Азії і відправилися у бік Нової Гвінеї і Австралії.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що знайдений 88 років тому череп може належати невідомому виду людини. Його вже сфотографували та назвали "Людина-дракон".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше