Археологія

"Це відкриття життя": учені знайшли унікальні артефакти, серед яких ритуальна золота чаша віком близько 3 тис років – фото

Shutterstock

Предмет виготовили послідовники культу Сонця

Археологи проводили розкопки в Австрії, де зробили багато цікавих знахідок. Серед них золота чаша, якій близько 3 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nauka w Polsce.

Дослідження проводили у поселенні Ебрайхсдорф (Австрія). На цій території збираються збудувати залізничну станцію, а тому сюди запросили археологів, які проводили розкопки вже кілька років.

Серед артефактів найбільшу увагу привернула чаша з чистого золота, якою користувалися послідовники стародавнього культу Сонця для різних ритуалів. Чаша була знайдена на невеликій глибині поруч зі стіною однієї з будівель древнього поселення. 

"Це відкриття життя для мене. Я не зміг знайти нічого подібного", – заявив польський археолог Міхал Сіп.

Читайте також: Українець викупив у "чорних археологів" 1000-літню сокиру з тризубом часів Київської Русі – фото

Читайте також: Учені розкрили секрет рослини, яка "не може померти" вже 3 тис років – фото

Читайте також: Археологи виявили у Румунії скелети стародавніх людей з урнами на черепах – фото

Завдяки стародавнім майстрам, котрі користувалися тонким листом металу, вона вийшла вкрай красивою. Висота виробу 5 см, а діаметр – 20 см. Хімічний аналіз показав, що чаша на 90% зроблена з золота, а на 10% – з срібла та міді. Їй близько 3 тис років.

Окрім неї, археологи знайшли сотні бронзових предметів. Зокрема, відомо про два золоті браслети з крученого дроту, кинджали, ножі та інші артефакти.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що дослідники знайшли у давньогрецькому "місті богів" ворота до храму Зевса.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ