Археологічні знаряддя біля місця розкопок

Учені знайшли у давньогрецькому "місті богів" ворота до храму Зевса – фото

Shutterstock

У стародавні часи місце розкопок конкурувало з древнім містом Ефесом

Під час археологічних розкопок у стародавньому грецькому місті Магнісія (Туреччині) знайшли вхідні ворота до храму Зевса. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Hurriyet Daily News.

Дослідження очолив доцент з Університету Анкари Геркем Кекдемір. За словами учених, вони сподіваються розкопати весь храм, який датується кінцем III – початком II століття до нашої ери. Його збудував архітектор Гермогеном.

"У наступному році ми покажемо оригінальну споруду, точна копія якої виставлена ​​в берлінському музеї", – зазначив Кекдемір.

Археологічні розкопки у стародавньому грецькому місті Магнісія
Археологічні розкопки у стародавньому грецькому місті Магнісія
Фото: Hurriyet Daily News

Перші розкопки під керівництвом німецького археолога Карла Хуманна у Магнісії почалися ще у 1891-1983 роках. Тоді дослідники знайшли руїни театру, стадіону, храмів давньогрецьких богів Артеміди і Зевса, 80 статуй і різні предмети.

У стародавні часи Магнісія – це провідній релігійний центр, де проводили різні релігійні свята, пов'язані з грецькими богами. Це оточене стінами місто мало добре сплановано систему вулиць і родючу землю. Завдяки багатством воно конкурувало з древнім містом Ефесом.

"Це дуже важливе місто з точки зору релігії. Ми можемо назвати його містом "богів і богинь", – розповіли дослідники.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені розкопали скарби, пов'язані з легендою про Ельдорадо.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ