Археологічні розкопки у Колумбії

Учені розкопали скарби, пов'язані з легендою про Ельдорадо – фото

Francisco Correa

Тисячі нащадків цивілізації, яка може бути пов'язана з міфічним містом золота, живуть донині

У Колумбії проводили археологічні розкопки та знайшли керамічні глечики, де були металеві фігурки та смарагди. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Учені стверджують, що артефакти, знайдені поблизу Боготи, належать цивілізації Чибча-муїска, яка процвітала в регіоні 600 років тому. Вона відома своїми методами обробки металів, яка змусила конкістадорів вважати, що міфічне місто Ельдорадо, побудоване з золота, – витвір Чибча-муїска.

Дослідники розкопали залишки храму, стародавні могили на глеки, відомі як "офрендатаріос". На думку археологів, ці артефакти можуть бути пов'язані з легендою про Ельдорадо. Із міфічним містом збігається не лише вік артефактів, бо покриті позолотою фігурки, які використовували для ритуалів, здавалися виготовленими з чистого золота.

Читайте також: "Відчули щось дивне": вчені вперше спустилися у "криницю, що веде у пекло" – що вони там побачили (фото)

Також цей народ мав цікаву традицію – вождя мазали маззю з частинками золота, коли проводили найбільш важливі церемонії.

"Ця церемонія була одним з мотивів, що лягли в основу міфу про Ельдорадо. Сама вона була описана конкістадорами в їх історичних хроніках", – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що цей регіон був завойований іспанцями між 1537 і 1540 роками. Багато жителів Чибча-муїска загинули внаслідок війн і захворювань, але тисячі їхніх нащадків живуть донині.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що дослідники знайшли найдавніші в історії прикраси, яким 150 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ