Розкопки у Марокко

Учені знайшли найдавніші в історії прикраси, яким 150 тис років – фото й відео

Steven L. Kuhn / The University of Arizona

Розмір знайдених ювелірних раковин трохи перевищує 1 см

Археологи проводили розкопки у Марокко, де знайшли 33 намистини з раковин древніх морських равликів, які мають сліди обробки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Ancient Origins.

Дослідники з Національного інституту археологічних наук і спадщини Марокко в Рабаті співпрацювали з антропологом з Університету Арізони Стівеном Куном у період з 2014 по 2018 рік. Вони досліджували печеру Бізмун, яка знаходиться в 16 км від узбережжя Атлантичного океану Марокко.

Вік знахідок становить від 142 до 150 тис років. Таким чином, ці намиста з раковин доісторичних атерійських морських равликів – найстаріші прикраси, коли-небудь знайдені вченими.

Розмір знайдених ювелірних раковин трохи перевищує 1 см. Вони мають ознаки внутрішнього зношування, що вказує на їх часте використання.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що дайвери знайшли на морському дні римські золоті монети, які пролежали там 1,5 тисячі років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ