Таємнича порожнина у Чумацькому шляху

Учені помітили у Чумацькому Шляху величезну таємничу порожнину – фото й відео

Alyssa Goodman/Center for Astrophysics | Harvard & Smithsonian

Щодо появи "гігантського міхура" є кілька версій

У галактиці Чумацький Шлях астрономи зафіксували величезну таємничу порожнину, яку оточують молекулярні хмари Персея та Тельця. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SciTechDaily.

Як стверджують учені, у цій місцевості формуються нові зірки.

"Сотні зірок утворюються або вже існують на поверхні цієї "гігантської бульбашки". З приводу її утворення у нас є дві версії: або одна наднова вибухнула в центрі неї та виштовхнула газ назовні, утворюючи те, що ми тепер називаємо Надоболонкою Персея-Тельця, або серія наднових, що виникли протягом мільйонів років, з часом утворила цю бульбашку", – заявив учений Шмуель Біалі.

Зазначимо, що найімовірніша причина утворення молекулярних хмар Персея та Тельця – одна ударна хвиля наднова. Тобто, вони – не незалежні структури у космосі. Ученими також створена тривимірна карта бульбашки та навколишніх хмар, яку зробили завдяки програмі Glue.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що астрономи виявили дивний миготливий об’єкт неподалік від центру Чумацького Шляху.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ