Коли розпочався відлік часу та чи дійде він до завершення – вчені

Час – дивна річ. Він не зупиняється, нікуди не зникає і постійно рухається вперед. Однак щодо останнього вчені-фізики можуть посперечатися.

Зокрема, професор Університетського коледжу Лондона Томас Кітчінг має свою думку щодо руху часу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на earthsky.org.

Коли почався час?

Напевно, кожен з нас замислювався над тим, коли і як утворився час. Звичайно, що це відбулося задовго до появи людини на Землі. Вчені проводять чимало досліджень, щоб з'ясувати момент початку відліку часу, який, на їхню думку, утворився разом із Всесвітом. Так, фахівці стверджують, що Всесвіт з кожним днем розширюється. Це свідчить про те, що з'явився він зі стисненого стану, в результаті Великого вибуху. Цей момент і вважається початком відліку часу.

Коли з'явився Всесвіт? 

Космос
Космос
Фото: Shutterstock

Вік Всесвіту вчені змогли з'ясувати за допомогою мікрохвильового фону. Вимірявши його, фахівці дізналися, що Всесвіт існує вже майже 13,8 млрд років. 

Чому час рухається лише вперед?

Зупинити час неможливо, так само, як і повернути його у зворотний бік. Але чому так відбувається? Щоб знайти пояснення цьому фахівці звернулися до природних явищ і відшукали відповідь:

"Уявімо собі ємність з газом, у якій всі частинки спочатку розміщені в одному місці, тобто мають впорядкований стан. З часом вони захочуть заповнити всю ємність, що стане причиною невпорядкованого стану. Для того, щоб впорядкувати частинки, потрібна енергія. Це є незворотним процесом. Те ж саме відбувається і з Всесвітом — у міру розвитку загальна ентропія збільшується", — стверджує Кітчінг.

Чи є у часу кінець?

Життя кожного з нас рано чи пізно завершиться. Але разом із цим щодня з'являється нове, яке з часом породить ще не одне. Цей процес може тривати безкінечно. Але що ж буде з часом? Чи прийде колись його кінець?

Вчені вважають, що це залежить лише від темної енергії, яка розширює Всесвіт. Існує теорія, що в один момент Всесвіт просто розірветься на мільярди маленьких частинок. Тоді часу настане кінець.

Час, пісочний годинник
Час, пісочний годинник
Фото: Shutterstock

Однак, разом із цим, фахівці запевняють, що ймовірність такого випадку не дорівнює навіть 1%, оскільки Всесвіт може розширюватися безкінечно. Навіть якщо ця катастрофа й відбудеться, то темна енергія викличе так звані "квантові коливання", які спровокують черговий Великий вибух. Він, у свою чергу, завершить наш час і розпочне новий.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами 24 фото, які чудово демонструють, що таке час.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше