Галактика NGC 7513

Учені вловили невідомі сигнали з космосу

spacetelescope.org

З кожним днем людина досліджує космос все глибше і глибше

Британські астрономи із Університету Кіла вперше зафіксували сигнали від зірок, які раніше були невідомі. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, передає "Дивогляд".

Учені отримали нові дані під час спостереження за Великою Магелановою Хмарою (ВМХ) за допомогою радіоінтерферометра ASKAP (Australian Square Kilometre Array Pathfinder), що складається з 36 параболічних антен. Астрономи хотіли отримати зображення ВМХ в радіохвилях і вивчити структуру сусідньої з Чумацьким Шляхом неправильної галактики. Вона знаходиться на відстані 158 200 світлових років від Землі і містить десятки мільйонів зірок.

Завдяки дослідженню учені змогли отримати дані про тисячі нових космічних радіоджерел, яких раніше не було видно. Більшість із цих сигналів долинає із галактик, що на відстані в мільйони і мільярди кілометрів від Великої Магеланової Хмари.

Зазвичай такі галактики виявляють завдяки активності надмасивних чорних дір, що знаходяться у їхніх центрах. Але цього разу сигнали вдалося вловити з областей зореутворення.

Нагадаємо, нещодавно астрономи із Кембриджського університету виявили новий тип екзопланет, де вже за кілька років можуть знайти ознаки життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ