Сонячна система

Астрономи знайшли новий тип планет, де вже за кілька років можуть виявити життя

Shutterstock

Ознаки життя за межами Сонячної системи можуть бути зафіксовані вже через 2-3 роки

Астрономи із Кембриджського університету виявили новий тип екзопланет. Вони доволі гарячі і вкриті океанами, а їхня атмосфера багата на водень. Про це повідомляє Дивогляд із посиланням на The Guardian.

Новий тип назвали гіцеанськими планетами. Експерти вважають, що ознаки життя за межами Сонячної системи можуть бути зафіксовані вже через 2-3 роки.

Раніше астрономи розглядали можливість знайти життя на планетах, які нагадують Землю за своїми розмірами, масою і складом атмосфери. Однак тепер вчені вважають, що населеними можуть виявитися і гіцеанські планети, які за розміром приблизно вдвічі більші, ніж наша планета.

"Деякі з умов в океанах цих світів можуть бути схожі на умови проживання в океанах Землі, тобто схожі температури і тиск, наявність рідкої води і енергії зірки", — сказав астроном Нікку Мадхусудхан з Інституту астрономії Кембриджського університету.

"Ми говоримо, що протягом двох-трьох років ми можемо побачити перше виявлення ознак життя, якщо на цих планетах є життя", - сказав він, додавши, що космічний телескоп Джеймса Вебба, який має бути запущений у листопаді, може допомогти пошукам.

Нагадаємо, нещодавно астрономи повідомили, що знайшли найбільш древню планету у Всесвіті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ