Свою назву метеоритні дощі отримали, бо з'являються з боку сузір'я Персея, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Туттля. Шлейф комети сягає багатьох мільярдів кілометрів завдовжки і складається з крихітного пилу.
Комета наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку. Уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. Це явище можна спостерігати з будь-якого місця планети, але найяскравіше воно в північній півкулі.
Щороку це явище можна спостерігати з 17 липня до 24 серпня, але найбільший пік припадає на 11, 12 та 13 серпня.

Найбільше метеоритне шоу очікується перед світанком 12 серпня, коли можна побачити до 120-150 метеорів на годину. Це означає, що за сприятливих погодних умов і відсутності міської ілюмінації після опівночі можна спостерігати 1-2 метеори на хвилину!
Найкраще за зоряними дощами спостерігати подалі від яскравих джерел світла, у темному небі. Необхідно дивитися на північний схід.
Читайте також: Метеорит, якому 3,5 млрд років, може пояснити зародження життя на Землі – фото
Для любителів незабутніх кадрів у NASA опублікували 10 порад, як зробити фото метеоритного дощу, адже спіймати "зірку, що падає", – справа не з легких.
Головні правила: знайти хороше місце, подалі від міста, де небо максимально затемнене. Для гарного фото варто використовувати штатив та ширококутні лінзи. Фахівці також радять скористатися вбудованим таймером камери, а фокус лінзи налаштовувати вручну.

У NASA також радять фотографам експериментувати. Багато залежить від витримки або швидкості затвора. На короткій витримці можна зафіксувати маленькі "зірочки" у небі. Чим довша витримка, тим довші "хвости" можна спіймати. Для прикладу показане фото, зроблене із витримкою 20 секунд.

Так, якою б хорошою не була камера, щоб зробити вражаючі кадри, фотографу завжди потрібно багато терпіння і трішки удачі.
Нагадаємо, 10 червня жителі планети могли спостерігати кільцеве сонячне затемнення. Частково це дивовижне явище можна було побачити навіть в Україні.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!