Льодовик Шеклтон

На Землі знайшли загадкове місце, де не виживає жодна форма життя

Shutterstock

Справжня зона смерті

Міжнародна група вчених-океанографів знайшла вражаюче місце на краю Землі, де зовсім немає життя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFL Science.

Унікальна місцевість, де не може вижити жодна земна форма життя, розміщена на льодовику Шеклтон в Антарктиді. Дослідники не знайшли там жодних ознак існування бактерій, вірусів чи амеб, яких можна знайти у будь-якому куточку планети – від найглибших закутків океанів до найвищих вершин. Результати дослідження були опубліковані у журналі  Journal of Geophysical Research: Biogeosciences.

На думку учених, повна стерильність льодовика пояснюється тим, що на його ґрунтах зустрічається унікальне поєднання холоду, сухості та солоності.

Ця знахідка дуже важлива у контексті пошуку позаземного життя. Адже, якщо навіть на Землі є місця, де немає жодного життя, ймовірність знайти заселені мікробами ділянки, наприклад, на Марсі, значно знижується.

Нагадаємо, нещодавно на МКС знайшли мікроби, які раніше були невідомі науці.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ