МКС

На МКС знайшли мікроби, невідомі науці

Shutterstock

Нові бактерії вижили у суворих умовах космічної станції

Дослідники з США та Індії, що працюють з NASA, виявили чотири штами бактерій, що мешкають у різних місцях на Міжнародній космічній станції (МКС), три з яких досі були абсолютно невідомі науці. Про це повідомляє Science Alert.

Відомо, що зразки трьох з чотирьох штамів були зібрані ще у 2015 і 2016 роках - один був виявлений на верхній панелі дослідницьких станцій МКС, другий виявлений у куполі, третій - на поверхні обіднього столу. Ще один вид мікробів був знайдений у старому фільтрі HEPA, повернутому на Землю в 2011 році.

Всі чотири штами належать до сімейства бактерій, що знаходяться в грунті та прісних водах. На Землі вони беруть участь у фіксації азоту, зростанні рослин і можуть допомогти зупинити патогени рослин.

Ви можете поцікавитися, що робили такі грунтові бактерії на МКС, але космонавти, які мешкають на космічній станції, роками вирощували невелику кількість їжі, тому не дивно, що на борту виявилися мікроби, пов’язані з рослинами.

Один із штамів - знахідка із HEPA-фільтра - був ідентифікований як відомий вид, який називається Methylorubrum rhodesianum. Решта три належать до одного, раніше не ідентифікованого виду, а ці штами отримали імена IF7SW-B2T, IIF1SW-B5 та IIF4SW-B5.

Methylobacterium jeotgali
Methylobacterium jeotgali
Фото: Aslam et al, Int. J. Syst. Evol. Microbiol. 2007

Читайте також: Будівництво першого готелю у космосі розпочнеться у 2025 році – фото

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ