Чорна діра

Вчені помітили світло позаду чорної діри та знайшли підтвердження загальній теорії відносності Ейнштейна

Shutterstock

Це космічне явище було помічено за 800 млн світлових років від Землі

Міжнародна команда науковців-астрофізиків уперше за увесь час дослідження чорних дір виявила позаду однієї з них спалахи світла. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.
 
Вчені спостерігали за короною чорної діри I Zwicky 1, що за 800 млн світлових років від нашої планети. Під час спостереження вони, несподівано для себе, помітили позаду неї спалахи світла, що з'являються періодично. 
 
Таке явище дуже здивувало науковців, оскільки раніше вважалося, що будь-яке світло, що потрапляє всередину чорної діри, вже не вийде з неї.
 
Ще одним цікавим фактом є те, що це відкриття повністю підтверджує загальну теорію відносності Альберта Ейнштейна, відповідно до якої гравітаційне тяжіння цих чорних дір руйнує простір, деформує світлові промені та утворює навколо себе магнітні поля. саме такий механізм й дозволив вченим побачити світлові спалахи.

"П’ятдесят років тому, коли астрофізики почали розмірковувати над тим, як магнітне поле буде поводитися поблизу чорної діри, вони навіть не здогадувалися, що одного разу у нас з'являться способи безпосередньо спостерігати за цим і побачити загальну теорію відносності Ейнштейна", – розповів Роджер Бландфорд – співавтор дослідження.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ