Чорна діра

"Єдиноріг": астрономи знайшли унікальну чорну діру, найближчу до нашої Сонячної системи

Shutterstock

Вона є втричі важчою за Сонце та майже у мільйон разів важчою за нашу планету

Група вчених-астрономів з Університету Огайо знайшла унікальну чорну діру, яка, на відміну від раніше відомих, знаходиться на найменшій відстані від нашої Сонячної системи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС Україна

Діра розташована у сузір'ї Єдинорога галактики Чумацький шлях. Вона знаходиться у 18 разів ближче до Землі, ніж надмасивна чорна діра Стрілець A, що розташована в центрі галактики. 

Відомо, що ця чорна діра є меншою за усі інші, однак, вона є втричі важчою за Сонце та майже у мільйон разів важчою за нашу планету.

Астрономи назвали цю чорну діру Єдинорогом через її унікальність та незвичайне розташування.

"Те, що таку чорну діру вдалося знайти в нашій галактиці, – приголомшлива новина. Метод, за допомогою якого її виявили, може допомогти знайти й інші чорні діри зоряної маси, які поки що не вдавалося виявити традиційними методами", – заявив Олівер Єнріх, очільник департаменту астрофізичних досліджень Європейської космічної агенції.

А раніше "Дивогляд" розповідав, що астрономи створили найбільш детальну карту чорних дір.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ