карта чорних дір

Астрономи створили найбільш детальнішу карту чорних дір

Science Alert

Вона виглядає так само, як і зоряне небо

Вчені створили унікальну карту чорних дір, яка виглядає, як знімок нічного неба. Про це повідомляє Science Alert.

Нова карта зображає велику кількість сяючих точок, кожна з яких – активна надмасивна чорна діра. Вони "пожирають" матеріал в серці галактики та знаходяться в мільйонах світлових років від Землі. 

Як зазначають астрономи, на створення цієї карти вони витратили значну кількість років, проте, врешті решт, їм вдалося створити найдетальнішу на сьогодні схему чорних дір на низьких радіочастотах лише з 25 тисяч таких точок.

"Це результат багаторічної роботи над неймовірно складними даними. Нам довелося винайти нові методи перетворення радіосигналів в зображення", – говорить астроном Гамбурзького університету в Німеччині Франческо де Гасперіні.

Зображення здатне охопити надмалі радіохвилі, які виявлені за допомогою Low Frequency ARray (LOFAR) – єдиної мережі радіотелескопів,що здатна отримувати зображення з високою роздільною здатністю на частотах нижче 100 мегагерц. Ця інтерферометрична мережа складається з близько 20 тисяч радіоантен, розташованих в 52 точках Європи.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що астрономи виявили залишки чотирьох планет, які загинули.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ