Чорна діра

Учені виявили можливий паралельний Всесвіт

Shutterstock

Для нас паралельні всесвіти можуть мати вигляд чорних дір

Японські вчені з Фізико-математичного інституту імені Кавлі дослідили, як могли виникнути первинні чорні діри, які утворилися ще до народження зірок і галактик. Вони також повідомили, що знайшли об’єкт, який узгоджується зі сценарієм існування сусідніх всесвітів. Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Physical Review Letters, пише Phys.org.

Фізики висунули теорію, що первинні чорні діри могли виникнути з "дитячих всесвітів", що утворилися під час інфляції - періоду швидкого розширення основного Всесвіту. Маленькі всесвіти швидко згорталися, а велика кількість енергії, що вивільнялася при цьому, призводила до появи чорних дір. Якщо ж "дитячий" всесвіт був досить великим, для зовнішнього спостерігача він ставав схожим на чорну діру, яка всередині розширюється у цілий Всесвіт.

Первинні чорні діри гіпотетично можна виявити за допомогою гігантської цифрової камери Hyper Suprime-Cam, встановленої на 8,2-метровому телескопі Subaru на горі Мауна-Кеа (Гаваї). Астрономи фіксують подію підвищення яскравості зірки, що вказує на проходження на її тлі чорної діри, яка викривляє промені світла. Ступінь підвищення яскравості дозволяє визначити масу чорної діри, і вчені вже виявили можливу первинну чорну діру з масою Місяця, яка відповідає сценарію мультивсесвіту.

Раніше вчені знайшли найбільш ймовірне місце проживання інопланетних цивілізацій у нашій галактиці.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ