Учені знайшли на Місяці місце, де може бути прихована вода

На Місяці досить гаряча поверхня, що обумовлено відсутністю атмосфери, яка регулює температуру. Раніше вчені вважали, що за таких умов вода б википіла, навіть якщо б ставала льодом, але є версія, що це не так.

Нові дослідження продемонстрували, що на денній стороні Місяця є вода, яка, ймовірно, існує за неймовірно високих температур. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencealert.

"Понад десять років тому космічний апарат виявив можливу присутність води на денній стороні Місяця, і це було підтверджено стратосферною обсерваторією ІК-астрономії у 2020 році", – розповів астрофізик з Лабораторії реактивного руху NASA Бьорн Девідссон.

Спочатку ці спостереження здалися фахівцям нелогічними, бо такі суворі умови не мали дозволити воді вижити.

"Це ставить під сумнів наші знання про місячну поверхню і порушує питання про те, як леткі речовини, такі як водяний лід, можуть вижити на безповітряних об'єктах", – стверджує астрофізик.

Місяць
Місяць
Фото: Shutterstock

На думку вчених, припущення, що вода не здатна вільно переміщатися по поверхні і вся знаходиться у чомусь на зразок каменю або скла, які утворилися внаслідок ударів метеоритів, – не проблема. Завдяки дослідженню 2009 року вчені дізналися, що час доби впливає на кількість води.

Наприклад, у найбільш спекотний час дня до полудня кількість води трохи нижча, але після полудня, коли вода стає холоднішою, її кількість зростає. Це вказує на те, що певна частина води має можливість вільного переміщення – вона википає протягом дня і потім знову замерзає.

Девідссон та інший учений NASA Сона Хоссейні провели нове дослідження та зробили модель Місяця на основі фотографій місії "Аполлон", де є каміння та кратери. Фахівці дізналися, що нерівностями на поверхні створюються тіні, завдяки яким на цій моделі Місяць здатен утримувати воду. Також остання може у цих умовах переміщуватися, що обумовлено вищезазначеними факторами.

"Модель температури поверхні Місяця, описана в цьому дослідженні, має важливе значення для розуміння наявності й еволюції води на поверхні супутника. Надзвичайно важливо враховувати нерівності поверхні, щоб отримати точну картину кількості води на поверхні Місяця", – зазначили дослідники.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені помітили світло позаду чорної діри та знайшли підтвердження загальній теорії відносності Ейнштейна.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше