Морські води

Учені знайшли кладовище морських істот, які населяли Землю мільйони років тому – фото

Shutterstock

Тисячі морських мешканців загинули внаслідок таємничої катастрофи

Дослідники знайшли у Великій Британії велике кладовище викопних морських істот, які населяли нашу планету мільйони років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Daily Guardian.

Знахідку була зроблена у регіоні Котсуолдс (південний захід Великої Британії). Тисячі морських безхребетних, яких відносять до типу голкошкірих, чудово збереглися на всіх стадіях життєвого циклу.

Мова йде про предків сучасних морських зірок, морських огірків, морських їжаків і морських лілій, які еволюціонували на глибинах від 20 до 40 м. Вони загинули внаслідок таємничої катастрофи, яка сталася у середині юрського періоду, тобто 167 млн років тому.

У той період на Землі було багато динозаврів, а ось морське життя знаходилося у процесу переміщення. Після цього під кінець тріасового періоду, який завершився близько 200 млн років тому, зникла половина морських видів.

Кладовище викопних морських істот
Кладовище викопних морських істот
Фото: The Daily Guardian

До середини юрського періоду голкошкірим вдалося повністю розвинутися завдяки довгим, тонким і колючим кінцівкам, які допомагали їм добувати їжу. Наприклад, у морських зірок і морських огірків була навичка обмацувати кінцівками дно океану, а у морських лілій – кріпитися на якомусь місці та чекати, поки їжа сама до них прилетить.

Учені планують дослідили тисячі зразків і сподіваються, що збільшать наукові дані про те, як еволюціонували голкошкірі. Також вони можуть відкрити нові види.

Окрім цього, у скелях фахівці знайшли збережені зразки деревини та пилку, завдяки яким зможуть отримати інформацію про кліматичні зміни у ті часи.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли в урні, якій 4 тис років, обвуглені останки жінки, вагітної двійнею.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ