У льодовику в Тибеті, якому 15 тис років, знайшли 28 невідомих науці вірусів – подробиці

Науковці збирали віруси із льодовиків на Тибетському плато, яким майже 15 тис років. У підсумку вони знайшли десятки видів вірусів, про які раніше нічого не знала наука.

Відомо, що льодовики можуть багато "розповісти" людству про стародавню історію, бо у них є елементи пилу, сліди газу, мікробів і рослин із різних епох. Усе вищезазначене накопичується з часом, завдяки чому дослідники можуть досліджувати крижані керни. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New Atlas.

Завдяки останнім можна отримати багато інформації щодо стародавнього клімату, тодішньої атмосфери та усіляких видів життя. Саме тому фахівці з Університету штату Огайо дослідили крижану шапку Гулія на Тибетському плато. 

Там вони пробурили керни криги, яким 14,4 тис років, а потім дослідили їх на наявність вірусів. Це дозволило їм ідентифікувати генетичні коди 33 вірусів. Також експерти з'ясували, що 4 з них – відомі науці типи бактеріофагів (віруси, які споживають бактерії), але як мінімум 28 з них не належать до жодного типу відомих нам вірусів.

Є припущення, що віруси з'явилися у рослинах і ґрунті, але при цьому не зникли внаслідок холоду. Навпаки, близько половини з них чудово  адаптувалися до криги.

Читайте також: Марсохід Curiosity зафіксував рідкісне явище на Марсі – фото 

Тибетські гори
Тибетські гори
Фото: Shutterstock

"Це віруси, які можуть спокійно розвиватися в екстремальних умовах. У цих вірусів є сигнатури генів, які допомагають їм заражати клітини в холодних умовах", – розповів співавтор дослідження Метью Салліван.

Сучасні мікроби – серйозна проблема для такого дослідження, тому науковці створили новий метод, який дозволяє стерилізувати крижані керни. Вони позбулися 1,5-сантиметрових шарів зовнішнього матеріалу завдяки пилці, етанолу та стерильній воді.

Згодом вони змогли дослідити внутрішню частину на відсутність сучасних мікробів. Також вони вивчили процес стерилізації на своїх кернах зі штучного льоду, які покрили бактерії, віруси та ДНК.

Льодовик
Льодовик
Фото: Shutterstock

Читайте також: "Людина-дракон": знайдений 88 років тому череп може належати невідомому виду людини – фото

Після 3-етапного процесу фахівці не знайшли будь-яких слідів інших мікробів у внутрішніх кернах льоду.

Вони зазначили, що шляхом вивчення стародавніх мікробів можна краще вивчити їх еволюцію і можливості пристосовуватися до клімату в майбутньому. Також у нагоді може стати метод стерилізації, якщо буде потреба знайти сліди вірусних генетичних послідовностей у зразках, які візьмуть на Марсі чи Місяці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені оживили стародавню істоту після вічної мерзлоти.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше