Археологи знайшли поховання зрубної культури

Археологи знайшли в Україні поховання зрубної культури – фото

Суспільне

"Можна припустити, що це поховання лідерів того часу – вождів"

Поблизу Маріуполя археологи розкопали два поховання зрубної культури, що датуються добою пізньої бронзи. Дослідженням кургану, що біля села Комишувате, займаються викладачі та студенти Маріупольського державного університету. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

За словами заступника начальника археологічної експедиції Сергія Небрата, зрубній культурі властивий обряд поховання на лівому боці, головою на схід.

"Похованого супроводжували 2 керамічних горщики. Один поруч з ним та один на перекритті поховань", – розповів він.

Курган доби пізньої бронзи має два таких поховання, які знайшли між селами Стародубівка та Комишувате. Колись ці території населяли скотарі.

"Як правило, зрубних поховань кілька. Може бути до десятка поховань в одному кургані. Але ми навіть здивувались, коли починали розкопки, що тільки 2 поховання було виявлено. Вони за низкою ознак виокремлюються, і можна припустити, що це поховання, так би мовити, лідерів того часу – вождів", – стверджує Небрат.

Поблизу кам'яної могили, яка називається циста, є інша могила. В останню свого часу поклали горщик, м'ясну їжу та дерев'яну чашу, закуту в  бронзу.

Відомо, що археологічні розкопки тривають вже три тижні. Наразі розкопують друге поховання, знайдене поблизу. Потім отриману археологами інформацію дослідять антропологи, щоб визначити вік, стать і хвороби померлих. Після цього знахідки зберігатиме університетський музей.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені розкопали втрачену гробницю матері Олександра Македонського.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ