Мустатіли

Древніший від Стоунхенджу: вчені знайшли найдавніше ритуальне місце на планеті – фото

AAKSA and Royal Commission for AlUla

У ньому приносили жертви "невідомому" богу

Археологи з Університету Західної Австралії в Перті, які займаються вивченням мустатілів – дворів з пісковика, розкиданих по північному заходу Саудівської Аравії – виявили понад 1000 кам'яних пам'яток. Вони думають, шо знайшли найстаріше відоме ритуальне місце на Землі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New Scientist.

Фахівці стверджують, що ці оригінальні споруди, які з'явилися раніше єгипетських пірамід і Стоунхенджу, використовувалися для принесення тварин у жертву "невідомому" богу в неолітичні часи. Деякі входи завалили уламки, а тому дослідники припускають, що колись ці споруди покинули.

Зазначимо, що мустатіли назвали на честь арабського слова "прямокутник". Їх вперше виявили в 70-х роках минулого століття, але спочатку вони не зацікавили вчених.

Переважно у мустатілах знаходять довгі стіни навколо центрального двору, зі входом на одному кінці і майданчиком зі щебня, або "головою", на іншому. Також вони можуть характеризуватися присутністю вертикального каміння в центральній камері.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені дізналися справжній вік Шигірського ідола.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ