В Італії знайшли рештки 9 неандертальців, яких могли вбити гієни – фото й відео

За словами дослідників, рештки належать сімом дорослим чоловікам, жінці та дитині. 

Ці неандертальці жили в різні періоди, бо вісім з них ходили по землі близько 50-68 тис років тому, а ще один неандерталець – близько 90-100 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Міністерство культури Італії.

"Всі вони дорослі люди, за винятком одного, який, можливо, був в ранньому підлітковому віці", – заявив керівник розкопок Франческо Ді Маріо.

Учені хочуть досліджувати ДНК цих осіб, щоб краще зрозуміти, як саме вони жили. Судячи за попереднім аналізом, в основному вони їли злаки, але їх раціон був різноманітний.

Окрім кісток неандертальців, у печері були рештки носорогів, гігантських оленів, печерного ведмедя, диких коней та гієн. На думку науковців, цим решткам близько 50 тис років.

Біологічні та генетичні дослідження можуть пояснити те, яким у ту епоху був клімат, а також раціон тварин. Цілком можливо, що ця печера була берлогою або сховищем для їжі гієн, бо у більшої кількості кісток є ознаки гризіння.

Вчені стверджують, що жертвами гієн ставали найбільш вразливі люди – хворі або похилого віку. Окрім цього, до гієн ця печера могла бути притулком неандертальців, бо дослідники знайшли місця, де ті могли розпалювати вогонь.

Зазначимо, що печера Гваттарі була випадково відкрита 24 лютого 1939 року, коли деякі робітники видобували каміння у власності пана Гваттарі. Вона була заблоковано тисячі років внаслідок зсуву або землетрусу.

Печера Гваттарі
Печера Гваттарі
Фото: Shutterstock

Археологи почали розкопувати недосліджені частини цієї печери ще в 2019 році, в тому числі територію з озером, яке знайшов антрополог Альберто Карл Блан. Також останній знайшов череп неандертальця в 1939 році.

За словами антрополога Мауро Рубіні, велика кількість решток може вказувати на те, що в цій печері могло жити перше людське суспільство. За словами фахівців, це місце одне "із найбільш значущих для історії". Всього в Гваттарі було знайдено рештки 11 людей.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в США знайшли скам'янілі рештки шаблезубого кота, який полював на бізонів та носорогів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше