Метеорит Winchcombe

Метеорит, якому 3,5 млрд років, може пояснити зародження життя на Землі – фото

scitechdaily.com

Космічний валун, який впав у Великій Британії у 2021 році, належить до періоду початку формування Сонячної системи

Фахівці стверджують, що метеорит Winchcombe, який є дуже рідкісним типом – вуглецевим хондритом, характеризується широким спектром органічних матеріалів. Учені планують його дослідити, завдяки чому можуть отримати інформацію про походження океанів і життя на нашій планеті. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SciTechDaily.

Відомо, що метеорит Winchcombe, який впав у Великій Британії у 2021 році, належить до початку формування Сонячної системи, тобто йому 4,5 млрд років.

Цей космічний валун – надзвичайно рідкісний тип, який має багато води та органічних речовин. Йому вдалося зберегти свій хімічний склад із часів утворення Сонячної системи.

"Можливість досліджувати Winchcombe – це мрія, що збулася. Більшість вчених витратили всю свою кар'єру на вивчення цього типу унікальних метеоритів. Падіння вуглецевого хондритового метеорита у Великій Британії, його швидке відновлення і відома орбіта – це дійсно особлива подія і фантастична можливість для спільноти планетологів Великої Британії", – стверджує доктор Люк Дейлі з Університету Глазго.

За словами докторки Квіні Чан із Лондонського університету, завдяки попереднім аналізам учені дізналися, що Winchcombe властивий широкий спектр органічних речовин.

"Вивчення метеорита всього через кілька тижнів після падіння, до будь-якого значного забруднення із Землі, означає, що ми дійсно зазираємо у минуле і вивчаємо інгредієнти, які були присутні під час народження Сонячної системи, і дізнаємося про те, як вони об'єдналися, щоб утворити планети, подібні до Землі", – стверджує вона.

Відомо, що наразі частину метеорита Winchcombe, яка знайшла британська планетологічна спільнота, виставили у Музеї природничої історії (Лондон) для загального огляду.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Hubble показав, який вигляд має яскраве зоряне скупчення у сузір'ї Скорпіона.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ